GWL/Power Solární sestava s 4 flexi panely (240Wp) s 12V baterii (11Ah)

Výrobce: GWL/Power
Kód: SOL-kit12V240Wp11Ah
Solární sestava s 4 flexi panely (240Wp) s 12V baterii (11Ah)
Záruka - Cena
 26 měsíců  13.456 Kč / 16.300 Kč
bez DPH / s DPH 21% a RP
Skladem: Není na skladě!
Hmotnost (zabaleno): 28.36 kg
Solární sestava obsahující 4 kusy flexibilních solárních panelů o výkonu 60Wp + MPPT solární regulátor (max. proud 20A), externí display a 12V LiFePO4 baterie s kapacitou 11Ah je malou ostrovní elektrárnou.

Obsah sestavy (zde najdete i klíčové informace k jednotlivým položkám sestavy):

Tato sestava slouží jako samostatný solární zdroj, včetně * 12V baterii. Celkový výkon sestavy je 240Wp - tedy až 240W při ideálním osvitu (1000W / m^2), 12V baterie o kapacitě 11Ah. Využití je pro jakýkoli 12V systém, například karavany, jachty nebo kamkoli na cesty na kempování. Výhodou flexibilních panelů je jejich mobilita a skladnost.

sch0ma
1. - Solární panely - je zařízení, které ze slunečního svitu vytváří stejnosměrné (DC) napětí. Propojováním panelů sériově (do řetězce za sebou) sčítáme napětí všech panelů na výstupu z celého řetězce. Proud zůstává stejný. Při zapojení paralelní (panely jsou propojeny vedle sebe) zůstává napětí stejné a na výstupu celé sestavy sečteme proud všech zapojených panelů. Sériové a paralelní zapojení lze kombinovat pro dosažení požadovaného napětí a proudu.
2. - Typ zapojení panelů -Zapojit panely je možné několika způsoby.
schéma
doporučené zapojení v tomto případě je ryze paralelní, protože celkový vstupní napětí je vhodné mít co nejbližší (a zároveň vyšší) k napětí systému (18V vstup z panelů a 12V systém).
3. - Externí displej - je zařízení, které vám prostřednictvím displeje dává informaci o aktuálních stavech vašeho systému (získané z regulátoru).
4. - Solární MPPT regulátor - je zařízení, které propojuje výstup ze solárních panelů, baterii a spotřebiče. Regulátor má několik funkcí. MPPT (Maximum Power Point Tracker) je technologie, která umožňuje získat maximální výkon z panelů. Další funkcí regulátoru je řízení nabíjení a vybíjení baterie (akumulátoru). Pokud je výkon panelů dostatečný a plně pokryje odběr spotřebičů, baterie se nabíjí. V opačném případě regulátor zajistí vybíjení baterie ve prospěch spotřebičů. Regulátor také hlídá aby se baterie nepřebily nebo nepodbily.
5. - Baterie (akumulátor) - tento prvek v systému slouží pro akumulaci vyrobené energie. Baterie určuje napětí celého systému (v našem případě to může být 12 nebo 24 voltů). Kromě napětí baterie je klíčová její kapacita. Ta určuje, kolik energie může baterie pojmou a zase vydat. Kapacita se uvádí v amper-hodinách (Ah), případně ve watt-hodinách (Wh).
6. - Spotřebiče - jsou zařízení, které pro různé účely spotřebovávají enerigii. Spotřebiče mají různé energetické požadavky jako například pracovní napětí a příkon. Aby spotřebič správně fungoval, musí jeho pracovní napětí korespondovat s napětím systému (baterie) a zároveň musí mít systém dostatečný výkon. Výkon odpovídá energii systémem vydané a příkon je potřebná energie na provoz spotřebiče. P(W) = U(V )*I(A)

Sestava je dodávána bez dodatečných kabelů a zapojení celé sestavy je zapotřebí připravit.
Zapojení panelů je doporučené v tomto případě ryze paralelní, protože celkový vstupní napětí je vhodné mít co nejbližší k napětí systému (18V vstup z panelů a 12V systém).
Propojení panelů můžete zajistiti promocí vhodného malého rozvaděče nebo pomocí konektorů na panelech a vhodného příslušenství.

* Nikdy nazapojujte panely k regulátoru, pokud není připojena baterie. V opačném případě hrozí poškození regulátoru bez nároku na reklamaci.
Specifikace
Hmotnost (kg) 7,1
Kapacita (Ah) 11