GWL/Power Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000, 560Wp, 120Ah, 2 kW

Výrobce: GWL/Power
Kategorie: Fotovoltaika
Kód: OG-KIT2000
Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000, 560Wp, 120Ah, 2 kW
Záruka - Cena
 26 měsíců  25.460 Kč / 30.866 Kč
 60 měsíců  28.006 Kč / 33.947 Kč
bez DPH / s DPH 21% a RP
Skladem: U dodavatele
K dispozici obvykle během 7dnů od vaší objednávky
Hmotnost (zabaleno): 49.66 kg
Tato sestava obsahuje vše pro instalaci malé ostrovní elektrárny pro Vaši chatu. Výběr komponent je s ohledem na nabíjení přes všední den a využívání energie přes víkend. Instalovaných 540Wp je však využitelných vždy!

Tato sestava slouží k přímé výrobě elektrické energie ze solárních panelů, která je prostřednictvím měniče využívána pro napájení spotřebičů. To vše bez nutnosti el. přípojky.
Tento model ostrovní (offgrid) elektrárny se hodí do všech míst, kde není přípojka el. sítě. V elektrárně jsou vybrané komponenty tak, aby byla udržena rozumná cena, ale aby elektrárna dlouho a dobře sloužila. Volba baterií je s ohledem na občasné používaní cca 3cykly/týden. Zvolené gelové baterie s AGM separátorem jsou vhodné i pro cyklické používání, ale z povahy olověných akumulátorů je cyklická životnost nižší než u LiFePO4 akumulátorů. Pro tyto účely jsou však vhodné.

2 ks 120Ah akumulátorů v sadě se spojují též dodávanou propojkou do série pro získání napětí 24V, které je vhodnější než pouze 12V.
Kapacita akumulátorů je dostatečná pro zapnutou lednici, pohodlné večerní sledování televize, večerní svícení LED žárovkami, nabití mobilu/tabletu či příležitostnou práci na notebooku. Dost energoe tak zůstane i pro občasný provoz domácích/zahradních el. nástrojů. Přes týden je dostatek energie pro napájení alarmu, wi-fi routeru apod.

Dva kvalitní solární panely Amerisolar s celkovým výkonem 560Wp s garancí výkonu 30 let jsou pomocí jejich vlastních kabelů spojené sériově a spolu s akumulátory se připojují k dodávanému velmi kvalitnímu MPPT regulátoru EPsolar XTRA 20A, který zvyšuje účinnost systému min. o 30%.
Pro ochranu baterií je součástí 300A pojistka, která se instaluje přímo na + terminál baterie. Pro chranu celého systému proti atmosferickému přepětí dodáváme svodič přepětí. Ten se instaluje mezi solární panel a regulátor.
Součástí sestavy je také prověřený výkonný 2kW měnič na 230Vac s čistým průběhem sinusovky. Zvládne tak vysoké rozběhové proudy např. lednice a je vhodný i pro motorové zátěže.
Pro možnost plného výkonu je součástí sestavy také DC kontaktor, který je ovládán regulátorem tj. hlídá nízký stav baterie a spíná okruh mezi baterií a měničem.

Sada neobsahuje:
  • Solární kabel potřebné délky pro propojení solárních panelů s regulátorem
  • Střešní držák, který lze tak lépe nahradit v případě jiného typu umístění
  • Drobný elektroinstalační materiál
Schéma zapojení:

Elektrárna vyrobí v bezoblačném dni kolem 2kWh el. energie, která stačí na běžný provoz chaty nebo si lze tuto energii představit tak, že 2kW boiler bude ze slunce nahříván po dobu jedné hodiny. Za jeden rok Vám elektrárna vyrobí ze slunce zhruba 480kWh el. energie.

Odpovědi na technické otázky naletnete v technické podpoře.

Specifikace
Výstupní výkon (W) 2000
Výstupní napětí (V) 230
Max. výstupní proud (A) 8,7
Tvar výstupního napětí Sinus