Historie


"Ten, jehož prvotním cílem je finanční zisk, nikdy úspěchu nedosáhne."

i4-team V roce 2001 se jeden student informatiky rozhodl, že doma nutně potřebuje "neomezené" připojení k internetu a jediná dostupná možnost byla v té době kabelový internet UPC. Bohužel (a nakonec naštěstí) byl nejbližší kabel přiveden až do domu naproti přes ulici...

Zhruba ve stejné době se jeden "nezaměstnaný" rozhodl, že kupovat WiFi karty ZCOMAX XI-626 od oficiálního distributora za trojnásobek toho, co stojí v Číně, je nesmysl.

O dva roky později již tito dva pánové provozovali úspěšné velkoobchody a prodávali tisíce WiFi karet a access pointů všem, kteří se nespokojili s nabídkou internetu od Českého Telecomu v ceně 60 Kč za 1 hodinu připojení....

O pět let později se stejní dva pánové rozhodli, že dělat tutéž věc dvakrát je zbytečné, spojili své síly dohromady a tak vznikla akciová společnost i4wifi.

Od té doby již opět uplynulo mnoho vody… Michal Klečka, Jan Sedlák a s nimi dalších 28 kolegů urazili dlouhou cestu. Již neprovozují pouze velkoobchod na ploše 4000 m2, ale také učí stovky lidí měsíčně budovat bezdrátové počítačové sítě, pomáhají malým poskytovatelům internetu, aby byli vidět, vyrábějí vlastní české antény a pomáhají světovým výrobcům navrhovat jejich produkty tak, aby byly úspěšné.