GWL/Power Solární sestava s 8 flexi panely (480Wp, pro 24V baterii)

Výrobce: GWL/Power
Kód: SOL-kit24V480Wp
Solární sestava s 8 flexi panely (480Wp, pro 24V baterii)
Záruka - Cena
 26 měsíců  18.856 Kč / 22.823 Kč
 60 měsíců  20.742 Kč / 25.105 Kč
bez DPH / s DPH 21% a RP
Skladem: U dodavatele
K dispozici obvykle během 3dnů od vaší objednávky
Hmotnost (zabaleno): 28.36 kg
Solární sestava obsahující 8 kusů flexibilních solárních panelů o výkonu 60Wp + MPPT solární regulátor (max. proud 20A) a externí display je malou ostrovní elektrárnou připravenou pro připojení k 24V baterii.

Obsah sestavy (zde najdete i klíčové informace k jednotlivým položkám sestavy):

Tato sestava slouží jako samostatný solární zdroj, ke kterému je *potřeba zapojit 24V baterii. Celkový výkon sestavy je 480Wp - tedy až 480W při ideálním osvitu (1000W / m^2). Využití je pro jakýkoli 24V systém, například karavany, jachty nebo třeba do auta na kempování. Výhodou flexibilních panelů je jejich mobilita a skladnost.

sch0ma
1. - Solární panely - je zařízení, které ze slunečního svitu vytváří stejnosměrné (DC) napětí. Propojováním panelů sériově (do řetězce za sebou) sčítáme napětí všech panelů na výstupu z celého řetězce. Proud zůstává stejný. Při zapojení paralelní (panely jsou propojeny vedle sebe) zůstává napětí stejné a na výstupu celé sestavy sečteme proud všech zapojených panelů. Sériové a paralelní zapojení lze kombinovat pro dosažení požadovaného napětí a proudu.
2. - Typ zapojení panelů -Zapojit panely je možné několika způsoby.
schéma
doporučené zapojení v tomto případě je ryze seriovo-paralelní, protože celkový vstupní napětí je vhodné mít co nejbližší (a zároveň vyšší) k napětí systému (36V vstup z panelů a 24V systém).
3. - Externí displej - je zařízení, které vám prostřednictvím displeje dává informaci o aktuálních stavech vašeho systému (získané z regulátoru).
4. - Solární MPPT regulátor - je zařízení, které propojuje výstup ze solárních panelů, baterii a spotřebiče. Regulátor má několik funkcí. MPPT (Maximum Power Point Tracker) je technologie, která umožňuje získat maximální výkon z panelů. Další funkcí regulátoru je řízení nabíjení a vybíjení baterie (akumulátoru). Pokud je výkon panelů dostatečný a plně pokryje odběr spotřebičů, baterie se nabíjí. V opačném případě regulátor zajistí vybíjení baterie ve prospěch spotřebičů. Regulátor také hlídá aby se baterie nepřebily nebo nepodbily.
5. - Baterie (akumulátor) - tento prvek v systému slouží pro akumulaci vyrobené energie. Baterie určuje napětí celého systému (v našem případě to může být 12 nebo 24 voltů). Kromě napětí baterie je klíčová její kapacita. Ta určuje, kolik energie může baterie pojmou a zase vydat. Kapacita se uvádí v amper-hodinách (Ah), případně ve watt-hodinách (Wh).
6. - Spotřebiče - jsou zařízení, které pro různé účely spotřebovávají enerigii. Spotřebiče mají různé energetické požadavky jako například pracovní napětí a příkon. Aby spotřebič správně fungoval, musí jeho pracovní napětí korespondovat s napětím systému (baterie) a zároveň musí mít systém dostatečný výkon. Výkon odpovídá energii systémem vydané a příkon je potřebná energie na provoz spotřebiče. P(W) = U(V )*I(A)

Sestava je dodávána bez dodatečných kabelů a zapojení celé sestavy je zapotřebí připravit.
Zapojení panelů je doporučené v tomto případě kombinovat sériové i paralelní, protože celkové vstupní napětí je vhodné mít co nejbližší a zároveň vyšší k napětí systému (36V vstup z panelů a 24V systém).
Propojení panelů můžete zajistiti promocí vhodného malého rozvaděče nebo pomocí konektorů na panelech a vhodného příslušenství.

* Nikdy nazapojujte panely k regulátoru, pokud není připojena baterie. V opačném případě hrozí poškození regulátoru bez nároku na reklamaci.
Specifikace
Hmotnost (kg) 9,5
Výstupní napětí (V) 24
Jmenovitý výkon (Wp) 480
Kapacita (Ah) 0