Vyhledávání


Technická podpora

WiFi / LAN Baterie a nabíjení Fotovoltaika Elektrická kola EVBIKE Alarmy, IP kamery a nahrávání

Více informací o struktuře technické podpory i4wifi, jak funguje, co od ní očekávat, jaké jsou podmínky, se dozvíte na této stránce.
Více informací o mimozáručním servisu, ceníku servisních a administrativních prací, ekologické likvidaci, postupech na zjištění přepětí, se dozvíte na této stránce.

Naposledy přidané články:
Měniče/solární elektrárny GridFree s limiterem  je možné rozšířit o baterie, které skladují energii v době, kdy výroba ze solárních panelů převyšuje spotřebu a tato energie lze zužitkovat v době, kdy je energetická bilance opačná.
 
Základním prvkem rozšíření je regulátor  IT4415ND, který je vhodný pro použití s bateriemi. Napětí baterií musí být 48V, jelikož měnič pracuje s napětím od 45V.
 
 
Pokud použijete systém s bateriemi, je vhodné použít celkem 9 solárních panelů pro zapojení 3 panelů do série a tyto 3 panely pak zapojit paralelně, jelikož regulátor umožnuje vstup až 150V. Výsledný protékající proud bude nižší a stačí tedy menší průřez kabelu. To platí pro 2kW měnič.
   ....(více).

Od verze firmwaru airOS v8.5.1 pro airMAX AC a airOS v6.1.6 pro airMAX M, přibyly některé nové funkce pro vylepšení výkonu.

Vylepšení příjímaného signálu ReSE

ReSE (Receive Signal Enhancement) je skvělá funkce, která může zvýšit výkon sítě v režimech GPS Synchronizace nebo s fixním rámcem. ReSE umožňuje AP a jeho klientům ve velmi krátkém čase reagovat na ztráty signálu a pomáhá tak lépe "slyšet" jejich požadované signály. Díky tomu se dokáže síť velmi rychle přizpůsobit náhlým ztrátám, které by jinak ovlivnily výkon sítě. Aktivace funkce je pouze na jednotce v módu AP z řady airMAX AC, ale z výhod těží klienti airMAX AC i klienti starší řady airMAX M.

Ochrana bezdrátové sítě WNP


   ....(více).

Všechny UniFi AP, UniFi switche a UniFi Security Gateway podporují VLAN dle normy 802.1q.

Poznámky:

Maximální počet VLAN na jednu Site je 64. VLAN s tagem 1 nelze použít pro SSID. Maximální tag VLAN je 4095. Není možné použít stejnou VLAN pro klienty ověřované přes RADIUS a pro statickou VLAN na jiném SSID. V případě různých SSID při ověřování přes RADIUS je možné mít stejnou VLAN.

Nastavení VLAN na SSID je v záložce Wireless networks -> Advanced options. Ve stejné záložce je možné přiřadit nadefinované User Groups, které mají nastavené omezení download/upload.

 

V případě potřeby zálohování běžných spotřebičů s tzv. odporovou zátěží si často vystačíme s výkonem měniče, který odpovídá výkonu zálohovaných spotřebičů. 
U spotřebičů s tzv. indukční případně kapacitní zátěží, jako jsou např. spotřebiče s motorem, si již nevystačíme s maximálním výkonem měniče v porovnání s nominálním příkonem spotřebiče z důvodu vysokých rozběhových proudů, které mohou být 4x ale i 10x vyšší v závislosti na typu spotřebiče.
 
 
Zároveň je u těchto typů spotřebičů nutné zvolit měnič s čistým průběhem sinusovky. Při spojení s měničem s modifikovanou sinusovkou bude spotřebič pracovat hlučně nabo se motor vůbec nerozeběhne.
   ....(více).
Pro samotnou funkci elektrárny je sestava kompletní a obsahuje to co budete určitě potřebovat.
 
 
Vzhledem k různorodosti instalací můžete potřebovat dle konkrétních požadavků příslušenství jako jsou propojovací kabely, dále kabel pro propojení instalační krabice - svodiče přepětí a vstupu meniče potřebné délky a  drobný elektroinstalační materiál na propojování kabelů apod.
 
Pokud instalujete panely na střechu, jsou třeba držáky solárních panelů a dle konkrétního umístění si sestavu můžete nakonfigurovat dle této kalkulačky.
   ....(více). Zobrazit vše (219)