Vyhledávání


Technická podpora

WiFi / LAN Baterie a nabíjení Fotovoltaika Elektrická kola EVBIKE Alarmy, IP kamery a nahrávání

Více informací o struktuře technické podpory i4wifi, jak funguje, co od ní očekávat, jaké jsou podmínky, se dozvíte na této stránce.
Více informací o mimozáručním servisu, ceníku servisních a administrativních prací, ekologické likvidaci, postupech na zjištění přepětí, se dozvíte na této stránce.

Naposledy přidané články:

Mikrotik používá SFP a SFP+ porty, které jsou určené pro optické miniGBIC moduly. SFP porty jsou většinou kompatibilní pouze s Gbps moduly. SFP+ jsou určené pro 10 Gbps moduly, ale některé jsou i zpětně kompatibilní s Gbps moduly. Na wiki Mikrotik je k dispozici kompatibility list, kde je přehledně zanesena podpora jednotlivých modulů i zařízení.

V tomto případě je potřeba změnit verzi rozhraní tak, aby Mikrotik modem detekoval. Změnu provedete ve winboxu nebo ve webovém rozhraní v záložce: System -> RouterBoard -> USB -> Type: USB Type A -> Mini PCIe -> OK. Modem se pak objeví v záložce Interface List -> LTE. Další nastavení najdete na Wiki Mikrotik.

 

Dnes bylo oznámeno prolomení zatím nejrobustnějšího šifrování ve Wi-Fi sítích - WPA2 útokem KRACK, který bez aktualizovaného firmwaru postihuje prakticky všechny výrobce.
Jelikož tato chyba nebyla objevena hackrem, který by začal chybu zneužívat, bylo oznámení řízené a výrobci tak měli určitý náskok chybu u svých zařízení opravit.
Šifrování WPA2 naštěstí nepatří mezi obvyklé způsoby ověřování klientů v sítích WISP, ale třeba u jednotek UniFi je již časté a v domácích nebo firemních sítí obvyklé.

Zatímco zařízení od Mikrotiku touto chybou nejsou postižené pokud již používátet RouterOS v6.39.3, v6.40.4 a v6.41rc a jednotky UniFi s firmware v3.9.2 (ke stažení), mají ostatní výrobci dosud svoje zařízení zranitelná. Routery Turris Omnia budou aktualizovány automaticky vzdáleně.

   ....(více).

Pasivní optickou síť je potřeba navrhnout tak, aby jednotky UFiber NanoG měly na vstupu optický výkon v rozmezí -8dB až -28dB. S tím, že výstupní výkon jednoho optického modulu UF-GB-B+ v OLT je cca +3dB.

Útlum je nejdůležitějším faktorem při navrhování sítě GPON. Zdrojem útlumu jsou samotná vlákna respektive jejich délka, konektory, dále spojky, rozbočovače a splittery. Níže udáváme nejběžnější produkty v GPON síti a jejich útlumy.

Délka optického vlákna - pro každou vlnovou délku v single-módovém vlákně vychází jiný útlum

   ....(více).

Jedním z častých dotazů bývá - co vůbec znamená zkratka PoE a jaký rozdíl je mezi aktivním a pasivním PoE? Pojďme si tedy velice jednoduše a stručně vysvětlit o co se jedná a jak se v problematice PoE zorientovat.

PoE, což je zkratka pro Power over Ethernet - tedy napájení přes ethernet, ušetří některé starosti s instalací zařízení. Obzvláště na hůře přístupných místech může nastat situace, že výstup napájení (typicky zásuvka) je umístěn ve velké vzdálenosti od samotného zařízení či by se od něj obtížně vedl kabel. Pomocí PoE zajistíme, že napájení povede na stejném kabelu jako data a k zařízení tedy není potřeba vést více než jeden kabel, který obstará jeho kompletní obsluhu po datové i napájecí stránce. 

   ....(více).

Zobrazit vše (199)