Český ostrovní důmV dubnu roku 2016 oslovili naši společnost dva mladí lidé se společnou vizí. S vizí ostrovní stavby, která bude šetrná k okolí a zároveň bude odpovídat standardům současné úrovně života. Díky filozofii a odhodlání Pavla Podruha vznikl projekt Český Ostrovní Dům, který nás nadchl po všech směrech.

Už od vzniku naší společnosti se zaměřujeme na projekty, které fungují v souladu s životním prostředím, a proto jsme se připojili k týmu Českého ostrovního domu. Jsme hrdí, že právě naše společnost zajišťuje řešení energetické soběstačnosti budovy a je součástí projektu, který chce do budoucna využívat obnovitelné zdroje energie.

Workshop o soběstačnosti budov
Český ostrovní dům na sebe poutá stále více pozornosti a vzbuzuje čím dál větší zájem veřejnosti i médií. Rok poté co nás Pavel oslovil se svou vizí, se uskutečnil i první veřejný workshop o soběstačnosti budov a úspěšný tedy byl. Mezi odborníky, kteří na workshopu vystoupili, byl i Michal Klečka – vizionář a spoluzakladatel naší společnosti. Svou přednáškou nadchl i rozesmál posluchače, kteří měli spoustu zajímavých dotazů. Michal ví, o čem mluví, protože se technologii LiFePO4 věnuje již od roku 2008 a celé energetické řešení soběstačnosti Českého ostrovního domu má na starosti. Záznam z Michalova vystoupení.

Ceny SDGs
V květnu 2017 se projektu podařila neskutečná věc. Český ostrovní dům v obrovské konkurenci téměř 250 subjektů byl odbornou porotou vybrán mezi 7 finalistů celostátního Ocenění za udržitelnost a společenskou odpovědnost. 27. 5. 2017 se konalo slavnostní vyhlášení v pražském Černínském paláci, kde se historicky první Ceny SDGs udělovaly. I díky Vám projekt vyhrál kategorii soukromý sektor a získal prestižní ocenění OSN.Fotodokumentace ze společné spolupráce

Články o projektu

24. 6. 2017 - Pavel Podruh chystá u Vyššího Brodu ostrovní dům odstřižený od energií

9. 6. 2017 - Dům na baterky a dešťová voda na splachování: Čech získal za projekt prestižní ocenění OSN

1. 6. 2017 - Projekt staveb budoucnosti Jihočecha Pavla Podruha získal prestižní světové ocenění

29. 5. 2017 - Křivá zelenina či ostrovní dům. Když české projekty zlepšují svět

3. 3. 2017 - Český ostrovní dům 2017 startuje. Zadání: šetrný rodinný dům

19. 11. 2016 - ROZHOVOR: Český ostrovní dům vyrůstá z kořenů lehké rebelie

18. 11. 2016- Projekt Český ostrovní dům startuje úvahy o bydlení budoucnosti

28. 10. 2016- Inženýrské sítě? Ostrovní dům je nepotřebuje. Vyroste v roce 2018Video o společné spolupráciVíce informací na www.ceskyostrovnidum.cz