Český ostrovní důmV dubnu roku 2016 oslovili naši společnost dva mladí lidé se společnou vizí. S vizí ostrovní stavby, která bude šetrná k okolí a zároveň bude odpovídat standardům současné úrovně života. Díky filozofii a odhodlání Pavla Podruha vznikl projekt Český Ostrovní Dům, který nás nadchl po všech směrech.

Už od vzniku naší společnosti se zaměřujeme na projekty, které fungují v souladu s životním prostředím, a proto jsme se připojili k týmu Českého ostrovního domu. Jsme hrdí, že právě naše společnost zajišťuje řešení energetické soběstačnosti budovy a je součástí projektu, který chce do budoucna využívat obnovitelné zdroje energie.

Workshop o soběstačnosti budov
Český ostrovní dům na sebe poutá stále více pozornosti a vzbuzuje čím dál větší zájem veřejnosti i médií. Rok poté co nás Pavel oslovil se svou vizí, se uskutečnil i první veřejný workshop o soběstačnosti budov a úspěšný tedy byl. Mezi odborníky, kteří na workshopu vystoupili, byl i Michal Klečka – vizionář a spoluzakladatel naší společnosti. Svou přednáškou nadchl i rozesmál posluchače, kteří měli spoustu zajímavých dotazů. Michal ví, o čem mluví, protože se technologii LiFePO4 věnuje již od roku 2008 a celé energetické řešení soběstačnosti Českého ostrovního domu má na starosti. Záznam z Michalova vystoupení.

Ceny SDGs
V květnu 2017 se projektu podařila neskutečná věc. Český ostrovní dům v obrovské konkurenci téměř 250 subjektů byl odbornou porotou vybrán mezi 7 finalistů celostátního Ocenění za udržitelnost a společenskou odpovědnost. 27. 5. 2017 se konalo slavnostní vyhlášení v pražském Černínském paláci, kde se historicky první Ceny SDGs udělovaly. I díky vám projekt vyhrál kategorii soukromý sektor a získal prestižní ocenění OSN.

Ekologická soutěž E.ON Energy Globe
V září 2017 se projektu se podařila další úžasná věc. Dostal se až do hlasovacího finále velké ekologické soutěže E.ON Energy Globe v kategorii mládež. A i díky vaší pomoci svou kategorii vyhrál. 14. října proběhl na ČT1 záznam slavnostního večera, kde Český ostrovní dům převzal tzv. Ekologického Oskara a zúčastní se tak velkého mezinárodního finále. Porota soutěže složená z vědců a odborníků na problematiku hospodárného využívání přírodních zdrojů Český ostrovní dům vybrala do nejužšího výběru v nabité konkurenci celkem 300 projektů. Energy Globe Award je světově největší ekologické ocenění, jenž se ve více než 170 zemích uděluje projektům, které se svou podstatou zaměřují na efektivnější využívání energií a inovativní metody hospodaření s přírodními zdroji.Fotodokumentace ze společné spolupráce

Články o projektu

24. 6. 2017 - Pavel Podruh chystá u Vyššího Brodu ostrovní dům odstřižený od energií

9. 6. 2017 - Dům na baterky a dešťová voda na splachování: Čech získal za projekt prestižní ocenění OSN

1. 6. 2017 - Projekt staveb budoucnosti Jihočecha Pavla Podruha získal prestižní světové ocenění

29. 5. 2017 - Křivá zelenina či ostrovní dům. Když české projekty zlepšují svět

3. 3. 2017 - Český ostrovní dům 2017 startuje. Zadání: šetrný rodinný dům

19. 11. 2016 - ROZHOVOR: Český ostrovní dům vyrůstá z kořenů lehké rebelie

18. 11. 2016- Projekt Český ostrovní dům startuje úvahy o bydlení budoucnosti

28. 10. 2016- Inženýrské sítě? Ostrovní dům je nepotřebuje. Vyroste v roce 2018Videa ze společné spolupráce

Více informací na www.ceskyostrovnidum.cz