Český ostrovní důmV dubnu roku 2016 oslovili naši společnost dva mladí lidé se společnou vizí. S vizí ostrovní stavby, která bude šetrná k okolí a zároveň bude odpovídat standardům současné úrovně života. Díky filozofii a odhodlání Pavla Podruha vznikl projekt Český Ostrovní Dům, který nás nadchl po všech směrech.

Už od vzniku naší společnosti se zaměřujeme na projekty, které fungují v souladu s životním prostředím, a proto jsme se připojili k týmu Českého ostrovního domu. Jsme hrdí, že právě naše společnost zajišťuje řešení energetické soběstačnosti budovy a je součástí projektu, který chce do budoucna využívat obnovitelné zdroje energie.

Workshop o soběstačnosti budov
Český ostrovní dům na sebe poutá stále více pozornosti a vzbuzuje čím dál větší zájem veřejnosti i médií. Rok poté co nás Pavel oslovil se svou vizí, se uskutečnil i první veřejný workshop o soběstačnosti budov a úspěšný tedy byl. Mezi odborníky, kteří na workshopu vystoupili, byl i Michal Klečka – vizionář a spoluzakladatel naší společnosti. Svou přednáškou nadchl i rozesmál posluchače, kteří měli spoustu zajímavých dotazů. Michal ví, o čem mluví, protože se technologii LiFePO4 věnuje již od roku 2008 a celé energetické řešení soběstačnosti Českého ostrovního domu má na starosti. Záznam z Michalova vystoupení.

Ceny SDGs
V květnu 2017 se projektu podařila neskutečná věc. Český ostrovní dům v obrovské konkurenci téměř 250 subjektů byl odbornou porotou vybrán mezi 7 finalistů celostátního Ocenění za udržitelnost a společenskou odpovědnost. 27. 5. 2017 se konalo slavnostní vyhlášení v pražském Černínském paláci, kde se historicky první Ceny SDGs udělovaly. I díky Vám projekt vyhrál kategorii soukromý sektor a získal prestižní ocenění OSN.

Ekologická soutěž E.ON Energy Globe
Projektu se podařila další úžasná věc. Dostal se až do hlasovacího finále velké ekologické soutěže E.ON Energy Globe v kategorii mládež. V současné době běží veřejné hlasování, které rozhodne o vítězi své kategorie. My fandíme Českému ostrovnímu domu, protože je tak trochu náš a hlavně pomáhá šetřit přírodu a energie. Pomozte také svým hlasem >>

 

Hlasovat můžete až do 30. září

Každý, kdo bude hlasovat a dá mi o tom vědět na mou adresu weiglova@i4wifi.cz, dostane slevový kupón
na nákup na i4wifi.cz a malý dárek.

Hlasování zabere asi minutu Vašeho času,
věnujte ji dobré věci.

Vaše Klára
marketingová produkční

Fotodokumentace ze společné spolupráce

Články o projektu

6. 9. 2017 - Projekt Český ostrovní dům: Soběstačnost a sdílení přebytků je blízká budoucnost bydlení

24. 6. 2017 - Pavel Podruh chystá u Vyššího Brodu ostrovní dům odstřižený od energií

9. 6. 2017 - Dům na baterky a dešťová voda na splachování: Čech získal za projekt prestižní ocenění OSN

1. 6. 2017 - Projekt staveb budoucnosti Jihočecha Pavla Podruha získal prestižní světové ocenění

29. 5. 2017 - Křivá zelenina či ostrovní dům. Když české projekty zlepšují svět

3. 3. 2017 - Český ostrovní dům 2017 startuje. Zadání: šetrný rodinný dům

19. 11. 2016 - ROZHOVOR: Český ostrovní dům vyrůstá z kořenů lehké rebelie

18. 11. 2016- Projekt Český ostrovní dům startuje úvahy o bydlení budoucnosti

28. 10. 2016- Inženýrské sítě? Ostrovní dům je nepotřebuje. Vyroste v roce 2018Videa ze společné spolupráce

Více informací na www.ceskyostrovnidum.cz