Vyhledávání


Technická podpora

WiFi / LAN Baterie a nabíjení Fotovoltaika Elektrická kola EVBIKE Alarmy, IP kamery a nahrávání

Více informací o struktuře technické podpory i4wifi, jak funguje, co od ní očekávat, jaké jsou podmínky, se dozvíte na této stránce.
Více informací o mimozáručním servisu, ceníku servisních a administrativních prací, ekologické likvidaci, postupech na zjištění přepětí, se dozvíte na této stránce.

Naposledy přidané články:

Velkou výhodou solárních panelů je neexistence pohyblivých částí a elektroniky, které by měly nepříznivý vliv na jejich životnost. Zatímco dnešní elektronika je obecně i z důvodu tlaku na cenu navrhovaná často na jednotky roků, solární panely mají životnost vysoké desítky let.

Jediné co jejich životnost ovlivňuje je pouze velmi postupná a lineární degradace článků (PN přechodů) vlivem působení slunečního záření, které z PN přechodů vyráží elektrony. Tato degradace je však pouze 0,8% ročně tj. každý rok má solární panel o 0,8% nižší výkon.

Tato nízká degradace je navíc garantována výrobci  solárních panelů, které koupíte u i4wifi.cz na minimálně 25 let (vybrané modely i 30 let). Detailní informace k této garanci jsou součástí popisu konkrétního panelu a naleznete je v souvisejících dokumentech v popisu produktu. Neznamená to však, že solární panel po 25 letech přestane fungovat. I z pohledu vyhlášky o recyklaci solárních panelů může být vyvozen dojem, že panel bude sloužit 25let a poté je nutné jej zničit/recyklovat. Taková interpretace je však chybná.

   ....(více).

Některé solární panely, typicky amorfní, mají vyšší napětí naprázdno (Voc) např. 91V. Měniče GridFree SUN-2000G mají max. vstupní napětí ze solárních panelů 90V.

Bude systém fungovat?

 

 

Napětí naprázdo je vždy napětí, které je nejvyšší možné, ovšem platí při teplotě 25°C.

Pracovní napětí (Vmpp) bývá vždy o několik voltů nižší, ale při kalkulaci maxima je nutné uvažovat napětí naprázdno.

S poklesem teploty napětí roste a pro mrazivé dny je třeba počítat s rezervou cca 10%.

Obecně by tedy panel s tímto napětím naprázdno fungoval, ale může se stát, že bude v zimním slunném dni odpojen měničem, který má ochranu proti přepětí na vstupu. Výrazně vyšší napětí zároveň může měnič poškodit a vždy doporučujeme použít takové panely jejichž parametr: Napětí naprázdno nepřekračuje 80V. Většina standadních 60 článkových solárních panelů (do 300Wp) má napětí naprázdno  cca 40V a lze tedy spojit dva do série i s rezervou.

   ....(více).
Měniče/solární elektrárny GridFree s limiterem  je možné rozšířit o baterie, které skladují energii v době, kdy výroba ze solárních panelů převyšuje spotřebu a tato energie lze zužitkovat v době, kdy je energetická bilance opačná.
 
Základním prvkem rozšíření je regulátor  IT4415ND, který je vhodný pro použití s bateriemi. Napětí baterií musí být 48V, jelikož měnič pracuje s napětím od 45V.
 
 
Pokud použijete systém s bateriemi, je vhodné použít celkem 9 solárních panelů pro zapojení 3 panelů do série a tyto 3 panely pak zapojit paralelně, jelikož regulátor umožnuje vstup až 150V. Výsledný protékající proud bude nižší a stačí tedy menší průřez kabelu. To platí pro 2kW měnič.
   ....(více).

Od verze firmwaru airOS v8.5.1 pro airMAX AC a airOS v6.1.6 pro airMAX M, přibyly některé nové funkce pro vylepšení výkonu.

Vylepšení příjímaného signálu ReSE

ReSE (Receive Signal Enhancement) je skvělá funkce, která může zvýšit výkon sítě v režimech GPS Synchronizace nebo s fixním rámcem. ReSE umožňuje AP a jeho klientům ve velmi krátkém čase reagovat na ztráty signálu a pomáhá tak lépe "slyšet" jejich požadované signály. Díky tomu se dokáže síť velmi rychle přizpůsobit náhlým ztrátám, které by jinak ovlivnily výkon sítě. Aktivace funkce je pouze na jednotce v módu AP z řady airMAX AC, ale z výhod těží klienti airMAX AC i klienti starší řady airMAX M.

Ochrana bezdrátové sítě WNP


   ....(více).

Všechny UniFi AP, UniFi switche a UniFi Security Gateway podporují VLAN dle normy 802.1q.

Poznámky:

Maximální počet VLAN na jednu Site je 64. VLAN s tagem 1 nelze použít pro SSID. Maximální tag VLAN je 4095. Není možné použít stejnou VLAN pro klienty ověřované přes RADIUS a pro statickou VLAN na jiném SSID. V případě různých SSID při ověřování přes RADIUS je možné mít stejnou VLAN.

Nastavení VLAN na SSID je v záložce Wireless networks -> Advanced options. Ve stejné záložce je možné přiřadit nadefinované User Groups, které mají nastavené omezení download/upload.

 

Zobrazit vše (221)