Vyhledávání


Technická podpora

WiFi / LAN Baterie a nabíjení Fotovoltaika Elektrická kola EVBIKE Alarmy, IP kamery a nahrávání

Více informací o struktuře technické podpory i4wifi, jak funguje, co od ní očekávat, jaké jsou podmínky, se dozvíte na této stránce.
Více informací o mimozáručním servisu, ceníku servisních a administrativních prací, ekologické likvidaci, postupech na zjištění přepětí, se dozvíte na této stránce.

Naposledy přidané články:

(1) Jak poznám, že je Mikrotik napadený?

Většinou se nelze na Mikrotik přihlásit. Důvodem je změna uživatelských hesel, které útočník ihned po prolomení změní.

V Mikrotiku se objevují nové záznamy ve firewallu, skriptech a scheduleru. Často bývají i komentované, takže to lze alespoň snadněji dohledat.

Konkrétně v Scheduleru je vytvořen záznam, který se spouští každých 30 sekund, stáhne aktuální verzi skriptu, spustí ji a pak skript smaže. Odkazuje se na stránky:

    http :// mikr0tik.com:31416/mikr0tik?key....

    http :// min01.com:31416/min01?key=...

    http :// up0.bit:31416/up0?key=...

Jsou změněny vzdálené přístupy. Často je povolený SSH, telnet, API a další přístupy a je u nich i změněn výchozí port.

Je povolen Webproxy server a v NATu je na něj vytvořeno přesměrování.

 

   ....(více).

Jedním z častých použití LAN ovladače je automatizace v zemědělství. Následující příklad je jedna z takových aplikací, kde lze využít všestrannost a cenovu dostupnost LAN ovladače.

Pro vyřešení závlahy pole bez elektrické i vodní přípojky byl vytvořen systém studen s čerpadly, které pohání Offgrid systém tj. řada solárních panelů s LiFePO4 bateriemi a solárním regulátorem.

   ....(více).

 

V Ubiquiti se pustili do GPON řešení a po několika měsících reálného nasazení je vidět, že i zde bylo vsazeno na dobrou kartu. V čem to je, že tak rychle dokážou konkurovat zavedeným značkám?

Prostě jednoduché!

Zdánlivá nevýhoda může být i výhodou a u produktů Ubiquiti se s tímto fenoménem setkáváme opakovaně prakticky s každou novou řadou.

GPON od Ubiquiti opět řeší to podstatné. Pouze samotnou technologii GPON bez složitého nastavení přes příkazovou řádku, vše zabalené do jednoduchého grafického nastavení bez nutnosti dodatečného softwaru.

     

   ....(více).
MPPT regulátory umí velmi dobře přizpůsobovat vstupní napětí tak, aby bylo ze solárního panelu získáno maximum energie. Pro efektnivní nabíjení baterie však potřebují i tyto regulátory určité minimální napětí na vstupu. V případě použití 12V gelové baterie je nabíjecí napětí 14,6V. Doporučené minimální napětí je o 2V vyšší než vyžaduje baterie. V tomto případě tedy minimální doporučené napětí ze solárního panelu cca 17V.
 
 
Takové napětí má většina námi prodávaných solárních panelů a pokud by bylo napětí nedostatečné, je možné spojit sériově 2 menší solární panely pro získání vyššího napětí.
   ....(více).

Výkon solárních panelů je udáván v jednotkách Wp (Wattpeak), což znamená, že uvedený nominální výkon panelu např 300Wp je 300W za ideálních podmínek.

Okamžitý výkon panelu ovlivňují dva důležité faktory, které jsou tak trochu proti sobě:

1) Oslunění. Ideální podmínky jsou standardizované jako 1000W/m2. I při optimálních sklonech se s tímto výkonem setkáme jen na určitých místech v ČR viz mapa:

 

Mapě odpovídají také průměrné doby svitu. Zatímco v Brně svítí slunce průměrně 1620 hodin ročně, v Chebu je to pouze 1350 hodin.

S klesajícícm osluněním klesá proud. Dle hustoty oblačnosti může být výkon solárního panelu až o 95% nižší.

   ....(více). Zobrazit vše (235)