Vyhledávání


Technická podpora -> Fotovoltaika

Solární panely Invertory a měniče (Offgrid) Solární regulátory Ostatní Mikroměniče, GridFree a Grid-Tie

Více informací o struktuře technické podpory i4wifi, jak funguje, co od ní očekávat, jaké jsou podmínky, se dozvíte na této stránce.
Více informací o mimozáručním servisu, ceníku servisních a administrativních prací, ekologické likvidaci, postupech na zjištění přepětí, se dozvíte na této stránce.

Naposledy přidané články:

Jedním z častých použití LAN ovladače je automatizace v zemědělství. Následující příklad je jedna z takových aplikací, kde lze využít všestrannost a cenovu dostupnost LAN ovladače.

Pro vyřešení závlahy pole bez elektrické i vodní přípojky byl vytvořen systém studen s čerpadly, které pohání Offgrid systém tj. řada solárních panelů s LiFePO4 bateriemi a solárním regulátorem.

   ....(více).
MPPT regulátory umí velmi dobře přizpůsobovat vstupní napětí tak, aby bylo ze solárního panelu získáno maximum energie. Pro efektnivní nabíjení baterie však potřebují i tyto regulátory určité minimální napětí na vstupu. V případě použití 12V gelové baterie je nabíjecí napětí 14,6V. Doporučené minimální napětí je o 2V vyšší než vyžaduje baterie. V tomto případě tedy minimální doporučené napětí ze solárního panelu cca 17V.
 
 
Takové napětí má většina námi prodávaných solárních panelů a pokud by bylo napětí nedostatečné, je možné spojit sériově 2 menší solární panely pro získání vyššího napětí.
   ....(více).

Výkon solárních panelů je udáván v jednotkách Wp (Wattpeak), což znamená, že uvedený nominální výkon panelu např 300Wp je 300W za ideálních podmínek.

Okamžitý výkon panelu ovlivňují dva důležité faktory, které jsou tak trochu proti sobě:

1) Oslunění. Ideální podmínky jsou standardizované jako 1000W/m2. I při optimálních sklonech se s tímto výkonem setkáme jen na určitých místech v ČR viz mapa:

 

Mapě odpovídají také průměrné doby svitu. Zatímco v Brně svítí slunce průměrně 1620 hodin ročně, v Chebu je to pouze 1350 hodin.

S klesajícícm osluněním klesá proud. Dle hustoty oblačnosti může být výkon solárního panelu až o 95% nižší.

   ....(více).

V principu lze a to na vstupu mikroměniče, který pracuje s rozsahem napětí vhodným pro 60ti článkové solární panely tj. se vstupním napětím kolem 35V. Tak lze použít akumulátory s napětím 36V tj 3ks 12V akumulátorů zapojených do série (i s pojistkou).

Pro správnou funkci je však nezbytné zapojit solární regulátor, který napětí 36V podporuje a zde se jedná o regulátory z vyšší cenové třídy např iTracer IT4415ND. Instalce se tak prodražuje a navíc se ztrácí jedna z výhod mikroměničů - venkovní instalace přímo na panel.

   ....(více).
   ....(více). Zobrazit vše (39)