Vyhledávání


Technická podpora -> Fotovoltaika

Solární panely Invertory a měniče (Offgrid) Solární regulátory Ostatní Mikroměniče, GridFree a Grid-Tie

Více informací o struktuře technické podpory i4wifi, jak funguje, co od ní očekávat, jaké jsou podmínky, se dozvíte na této stránce.
Více informací o mimozáručním servisu, ceníku servisních a administrativních prací, ekologické likvidaci, postupech na zjištění přepětí, se dozvíte na této stránce.

Naposledy přidané články:

V principu lze a to na vstupu mikroměniče, který pracuje s rozsahem napětí vhodným pro 60ti článkové solární panely tj. se vstupním napětím kolem 35V. Tak lze použít akumulátory s napětím 36V tj 3ks 12V akumulátorů zapojených do série (i s pojistkou).

Pro správnou funkci je však nezbytné zapojit solární regulátor, který napětí 36V podporuje a zde se jedná o regulátory z vyšší cenové třídy např iTracer IT4415ND. Instalce se tak prodražuje a navíc se ztrácí jedna z výhod mikroměničů - venkovní instalace přímo na panel.

   ....(více).
   ....(více).

LAN ovladač je vzhledem ke své ceně a schopnostem zařízení s obrovským potenciálem použití a zjistili to již i naši zákazníci, kteří jej používají průmyslově ve svých výrobcích. Na následujícíh fotkách je využit v high endových záložních zdrojích pro kompletní monitoring a zasílání zpráv o stavu záložního systému.

 

Kompletní sortiment včetně rozšíření a senzorů naleznete kategorii IoT.

Solární panely od výkonu 100Wp a flexibilní solární panely jsou zakončené konektory MC4.

Solární regulátory mají šroubovací svorky pro připojení otevřených konců vodičů.

Jednou z možností propojení je použít solární kabely s instalačními konektory MC4.

Druhou jednodušší možností je použití prodlužovacích kabelů s konektory MC4. Pokud kabel v polovině přestřihnete, získáte tak dva kabely s koncovkami MC4 male a female pro připojení k solárnímu panelu a na druhé straně otevřené vodiče pro připojení do regulátoru nebo pro spojení s delším kabelem v elektroinstlační krabici.

   ....(více).

Pokud instaluje panely do více řad za sebou na konstrukcích na ploché střeše, je nutné dodržet minimální rozestup mezi řadami, aby nedošlo zastínění solárních panelů.

Pro výpočet této minimální vzdálenosti si uděláme malý exkurz do školních let a to konkrétně do učiva goniometrických funkcí.

 

Na obrázku minimální vzálenost reprezentuje červená neznámá "c". Abychom se k ní dopracovali, potřebujeme znát výšku panelu "b", která je funcí délky panelu a úhlu alfa, pod kterým je panel instalován. V našem případě se jedná o standardní 60 článkový panel s délkou strany 1,6 m a je instalován pod úhlem 45°.

Výška b= sin(alfa) x déla(a)

b=sin45 x 1,6 = 1,13 m

   ....(více). Zobrazit vše (69)