Nové možnosti GPON řešení Ubiquiti - UFiber 3.0

FAQ: Nové možnosti GPON řešení Ubiquiti - UFiber 3.0

 

V Ubiquiti se pustili do GPON řešení a po několika měsících reálného nasazení je vidět, že i zde bylo vsazeno na dobrou kartu. V čem to je, že tak rychle dokážou konkurovat zavedeným značkám?

Prostě jednoduché!

Zdánlivá nevýhoda může být i výhodou a u produktů Ubiquiti se s tímto fenoménem setkáváme opakovaně prakticky s každou novou řadou.

GPON od Ubiquiti opět řeší to podstatné. Pouze samotnou technologii GPON bez složitého nastavení přes příkazovou řádku, vše zabalené do jednoduchého grafického nastavení bez nutnosti dodatečného softwaru.

     

Pro prvních osmiportových OLT jednotkách UFiber OLT a ONU UFiber Nano G jsou již dostupné levnější ONU bez displeje pod názvem UFiber Loco a nový čtyřportový OLT označený UFiber OLT-4.

 

Aktuálně vyšel velice důležitý update managmentu UFiber 3.0, který přidává často požadované funkce:

  • Traffic Shaping přes OLT
  • Management VLAN na SFP+
  • DHCP option 82 Provisioning
  • Client Isolation

Traffic Shaping přes OLT

Nová funkce přidává řízení rychlosti na jednotlivých klientech, která se nastavuje přímo na OLT a odpadá tak nutnost přidání Routeru, který tuto funkci doposud zastával.

Management VLAN

Už není nutné být fyzicky připojení na OLT pro jeho správu. Nyní je možné na každém SFP zvolit kombinaci provozu Managment/Internet nebo jen Internet, případně pouze management.

DHCP Option 82

Pro zvýšení bezpečnosti a pohodlí je přidána funkce DHCP Option 82, která přidává identifikační packet ONU jednotkám. V případě plně nastaveného DHCP serveru, tak přiřazuje IP adresy dle umístění ONU jednotky.

Client Isolation

Ve výchozím nastavení je kontaktování jednotlivých ONU jednotek mezi sebou zakázáno. UFiber 3.0 umožňuje tuto funkci vypnout a umožnit tak komunikaci přes jednotlivé PON mezi sebou.

 

Novou verzi stahujte u jednotlivých produktů řady UFiber.

 

Odhlásit se?

Jste si jisti?

Nebudete moci objednávat zboží ani neuvidíte vaše ceny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace