GPS synchronizace a její výhody

FAQ: GPS synchronizace a její výhody

Jaké jsou výhody GPS synchronizace?

Každý bezdrátový systém je ovlivněn šumem, charakteristikou propagačního kanálu a také rušením vytvořeném okolními systémy. Rušení může pocházet z naší vlastní sítě, od konkurence, ze stejné věže i ze vzdálenosti několika kilometrů. Toto rušení má za následek omezení výkonu sítě.

Účinným způsobem, jak předcházet rušení vlastní sítě je GPS synchronizace. Ta umožňuje všem AP sdílet stejnou časovou referenci, aby mohli všechny body vysílat a přijímat současně. Díky synchronizaci může být pokrytá oblast mnohem větší, aniž by vysílání z AP rušilo přijímání ostatních AP a dovoluje opětovné použití frekvencí bez dopadu na výkonost systému.

Příklad vlastního rušení:

bez_sync

Na obrázku výše vidíte jeden cluster čtyř AP na jedné věži. Pokud nejsou sektory synchronizovány, tak jako na obrázku AP3 není synchronizováno s ostatními AP, dochází k rušení mezi sektory. V době příjmu jednoho, druhé vysílá a naopak. To znemožňuje použití stejné frekvence na více sektorech.

Řešení:

synchron

Na druhém obrázku jsou AP synchronizované. Vysílají a příjímají data ve stejném čase, a tak se vzájemně neruší. V případě použití synchronizace i na dalších věžích není problém s rozšiřováním sítě i při opětovném použití frekvencí například ve schématu ABAB. O tomto se dozvíte více v dalším článku.

GPS synchronizace je spolu s vysokou spolehlivostí a přenosovou rychlostí, snadností nastavení a variabilitou hlavní předností jednotek ePMP od firmy Cambium Networks, kterých jsme hrdým dealerem. Jako Access Pointová jednotka je určeno zařízení ePMP 2000 Access Point.

Odhlásit se?

Jste si jisti?

Nebudete moci objednávat zboží ani neuvidíte vaše ceny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace