GridFree - Přibrzdit* elektroměr legálně je snadné!

Pokud máte spotřebiče s trvalou spotřebou, stačí část energie během slunného dne získat ze solárních panelů a snížit tak odběr energie ze sítě. Tomuto principu říkáme GridFree.

*) Přibrzdění elektroměru znamená snížení odběru z rozvodné sítě. Důrazně odrazujeme od jakékoliv manipulace s měřiči elektrické energie. Zásahy do měřících zařízení jsou protiprávní.


Výchozí situace: nyní jsou vaše spotřebiče napájeny zcela ze sítě. Veškerou elektřinu musíte odebrat z rozvodné soustavy a zaplatit v plné výši. Vaše spotřeba elektřiny během dne vypadá takto:


Běžný stav: veškerá energie je odebírána z rozvodné sítě. Vše platíte.


Řešení GridFree znamená, že část energie (až 80%) můžete během slunečného dne získat přímo ze solárních panelů. Energie získaná přímo ze slunce vám pomůže snížit energii, kterou odebíráte z rozvodné soustavy. Vaše spotřeba bude vypadat takto:


Gridfree: Část energie (zelená) je získána přímo ze slunečního záření.

Zelená část ukazuje energii získanou ze slunečního záření. S rostoucím slunečním svitem během dne roste množství získané energie a tak se snižuje množství odebírané energie z rozvodné sítě. Během plného svitu můžete získat až 80% energie přímo ze slunce. Tato získaná energie sníží odběr placené energie z rozvodné sítě. Výsledný odběr energie z distribuční sítě pak vypadá takto:


Gridfree: během dne můžete snížit odběr ze sítě až o 80%.


Řešení GridFree: také Vy můžete díky slunečnímu záření snížit vaši spotřebu z rozvodné sítě a tím legálně přibrzdit váš elektroměr.

Podívejte se na video z reálné instalace. Spustit video.Pro koho je GridFree určeno?

  1. Domácnosti (malé instalace) - pro instalace do 2 kWp (cca 4 panely 260Wp) se prakticky vyplatí samoinstalace z důvodu dalších nákladů se samotnou instalací od odborné firmy.
  2. U domácností se systém využívá zejména pro krytí trvalé spotřeby (spotřeba, kterou má domácnost i při všech vypnutých spotřebičích), která se typicky u domu pohybuje od 200 - 300W, a která vytváří značnou část fakturované částky od distributora. Dalšími typickými příklady je bazénový ohřev a filtrace nebo krytí spotřeby klimatizace.
  3. Firmy (větší instalace) - pro instalace od 2 kWp se již vyplatí využít služby od instalační odborné firmy.
  4. Každá firma má přes den nemalé náklady na el. energii a i když se jedná o nevýrobní charakter firmy pak servery a počítače mají značnou spotřebu. Pro instalaci se lze obrátiti na tyto odborné firmy.
    Pokud se chcete takovou instalační firmou stát, doporučujeme pravidelně pořádaná školení Certifikovaný poradce pro fotovoltaické systémy.

 

Jak začít? Dva jednoduché kroky:

Krok č. 1: Zjistěte jaké spotřebiče mají trvalý odběr během dne a určete celkový příkon, který tyto spotřebiče odebírají ze sítě.

Tip: Mezi spotřebiče s trvalým odběrem nejčastěji patří: stále běžící počítače, servery, monitory, routery, kamerové systémy, denní osvětlení chodeb, ventilace, klimatizace, průmyslová zařízení a mnoho dalšího.

Krok č. 2: Podle celkového příkonu, který chcete snížit, použijte potřebný počet Gridfree sad (panel + invertor)

Tip: Sada panelů s mikroinvetorem má typický maximální výkon cca 230W. Například pro spotřebiče s trvalým příkonem 500W je vhodné použít 2 sady s tím, že celkový výkon těchto solárních sad bude maximálně 460W. V ideálním případě se za plného slunečního svitu vaše spotřeba placené energie z distribuční sítě sníží z původních 500W na pouhých 40W.


Sada GridFree se solárním panelem 260W Poly a mikroměničem pro přímé získání energie.

Objednejte sadu Gridfree 1x260W Poly

Opravdu se GridFree řešení vyplatí?

Počítejte s námi: Sada panelů s mikro-invertorem stojí kolem 8500 Kč. Při průměrném ročním slunečním svitu v ČR 1500 hodin získáte za rok nejméně 230 kWh energie. Pokud tuto elektřinu budete nakupovat za sítě zaplatíte kolem 4,30 Kč za kWh. Jedna sada vám tedy pomůže ušetřit kolem 1000 Kč za rok.

Spořit nebo šetřit? Pokud uložíte 8500 Kč do banky, jaké zhodnocení budete mít za rok? Pokud investujete stejnou částku do solární sady GridFree, získáte za rok nejméně 1000 Kč úspory. To je zhodnocení 11,7% p.a. Navíc u slunce máte plnou jistotu, že nezkrachuje!

Začnete šetřit výdaje za elektřinu již nyní. Objednejte sadu GridFree a získávejte část energie přímo ze slunce.

Odhlásit se?

Jste si jisti?

Nebudete moci objednávat zboží ani neuvidíte vaše ceny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace