Řešení GridFree se vyplatí všude a všem


Řešení GridFree se vyplatí všude a všem

V tomto článku ukážeme, jak se lze počítat návratnost do instalace GridFree. Dozvíte se také, proč energie získaná ze slunce přináší větší výnosy než ukládání finančních prostředků do banky.

Jaká je návratnost investice do panelu a mikroměniče?

Také i Vás určitě ihned napadne, zda se vůbec vyplatí získávat část energie přímo ze slunce. Jaké jsou náklady a kolik energie lze získat?

Pro výpočet návratnosti použijeme následující ceny: solární sada GridFree obsahuje dva kusy solárních panelů 135Wp a mikroměnič 230V/230W GF-MAC230A – celkem 8500 Kč s DPH 21%. (Platnost cen květen 2015)

Solární elektrárna GridFree S250: 2x Panel 160 Wp + mikroměnič 230V/248W  Solární elektrárna GridFree S250: 2x Panel 160 Wp + mikroměnič 230V/248W
Zvýhodněná sestava obsahuje 2x solární panel Poly 160 Wp a mikroinvertor 230V/248W. Efektivní a snadný způsob spojení vlastní výroby el. energie se zachováním připojení na síť. Ideální způsob snížení nákladů za elektřinu. Zbrzděte si i svůj elektroměr!
GF-KIT230-2P porovnat
6.598Kč / 7.990Kč
manya

Naše kalkulace počítá s tím, že dva panely 135Wp mají úhrnný solární výkon 270Wp. Reálný výkon mikroměniče s plným příkonem je 235W. Celkový sluneční svit v ČR je mezi 1500 až 1800 hodinami ročně. My počítáme, že plný slunečný svit bude 1000 hodin za rok. Zároveň také zahrnujeme slábnutí výkonu panelu o 0,85% ročně (stárnutí).


Výpočet návratnosti solárního panelu a mikroměniče. Klikněte pro větší obrázek. Ke stažení je i zdrojový soubor XLS pro další výpočty.

Z uvedeného výpočtu vyplývá, že již v sedmém roce provozu se dostáváme na přijatelnou cenu kolem 5 Kč za kWh, a v následujících letech cena dále klesá. Vzhledem k tomu, že životnost panelu a mikroměniče je v řádu desítek let (20 až 30 let), bude cena výsledné produkované energie v rozmezí 1,81 až 1,34 Kč za kWh. Jinými slovy můžeme říci, že zatímco cena energie z veřejné sítě dále poroste, cena energie z našeho GridFree řešení bude klesat a klesat.

Bez ohledu na výslednou cenu elektřiny z GridFree řešení: k nezaplacení je výsledný pocit, že elektřinu získávám sám, přímo ze slunce, a že již neplatím veškeré peníze do kapes neprůhledných monopolních energetických firem.

Ukládat peníze v bance nebo do panelů?

Jinou možností kalkulace je se podívat na přepočtený příjem, který vytváří investice do GridFree řešení. Pokud vezmu částku 8500 Kč a nechám ji ležet na běžném účtu, dostanu na úrocích maximálně desítky korun za celý rok. I když částku dám zhodnotit na investičním spořicím účtu, bude moje zhodnocení maximálně 3% až 4% za rok, což odpovídá částce cca 350 Kč za rok. Reálně však dostanu ještě méně, protože zaplatím řadu bankovních poplatků a též i daň z kapitálového výnosu.

U GridFree instalace je však můj výnos díky úspoře za neplacení energie ze sítě daleko vyšší. Pokud za rok získám 230 kWh energie oceněnou cenou 4,30 Kč za kWh, pak získávám 1000 Kč úspor. Lidově řečeno lze konstatovat, že jedna solární sada panelů s mikroměničem 230W vydělává cca 1000 Kč za rok.

Nenechávejte své peníze ležet někde v bance, instalujte si GridFree řešení a vydělávejte tím, že budete platit méně za odebíranou energii ze sítě.


Díky GridFree řešení vám bude energie ze slunce přinášet prokazatelné finanční úspory.

GridFree – začněte nyní

Začít s GridFree je velmi jednoduché. Pokud máte nějaké spotřebiče, které trvale nebo alespoň přes den odebírají 200W a více, pak zakupte jeden solární panel s mikroměničem a buďte GridFree. Pokud máte zařízení, která odebírají více energie, pořiďte si panelů a mikroměničů více. Cesta k úsporám je pro Vás otevřena. Solární panel můžete umístit nejen na střechu, ale i na balkón nebo dokonce i před okno. Tam, kde svítí slunce, tam je pro vás dostupná bezplatná energie. Tak již neváhejte.


Solární panely lze legálně umístit i před okna obytných domů a získat tak
až 180W na jedno okno. (zdroj http://pocasi-decin.cz/)


Buďte GridFree!


Sada GridFree se solárním panelem 260W Poly a mikroměničem pro přímé získání energie.

Objednejte sadu Gridfree 1x260W Poly

Chcete se dovědět více?

Podívejte se na tento přehled informací týkající se technologie GridFree

Přečtete si více v článku: Přibrzdit elektroměr legálně je snadné!

Navštivtě odborné školení a seminář Slunce pro každého člověka - aneb solární technologie pro každého. Dozvíte se informace z první ruky, podíváte se na reálné ukázky a můžete diskutovat s dalšími uživateli solárních technologií.

Máte otázky?

Prostudujte nejčastější otázky v dokumentu GridFree – časté otázky.