Solarní elektrárna GWL/POWER OffGrid 2000

Solarní elektrárna, ostrovní, 2x solární panel, polykrystalický, 560 Wp, 60 článků + 2x 120Ah akumulátor + měnič napětí 2 kW, 230V, AC

Značka GWL/POWER
Kód SOPGWL0049
Part No.
EAN
Záruka 26 měsíce (ů)
Dostupnost na skladech:
Brno - hlavní Pha - hlavní
týden U dodavatele
Vaše cena bez DPH 25 460 Kč
Cena se zárukou 36 měsíců 27 242 Kč
Cena se zárukou 60 měsíců 27 751 Kč
Poplatky
Vaše cena s poplatky 25 460 Kč
Sazba DPH 21%
Vaše cena s DPH 30 807 Kč
Podrobnosti produktu GWL/POWER OffGrid 2000

Tato sestava obsahuje vše pro instalaci malé ostrovní elektrárny pro Vaši chatu. Výběr komponent je s ohledem na nabíjení přes všední den a využívání energie přes víkend. Instalovaných 540Wp je však využitelných vždy!

Tato sestava slouží k přímé výrobě elektrické energie ze solárních panelů, která je prostřednictvím měniče využívána pro napájení spotřebičů. To vše bez nutnosti el. přípojky.
Tento model ostrovní (offgrid) elektrárny se hodí do všech míst, kde není přípojka el. sítě. V elektrárně jsou vybrané komponenty tak, aby byla udržena rozumná cena, ale aby elektrárna dlouho a dobře sloužila. Volba baterií je s ohledem na občasné používaní cca 3cykly/týden. Zvolené gelové baterie s AGM separátorem jsou vhodné i pro cyklické používání, ale z povahy olověných akumulátorů je cyklická životnost nižší než u LiFePO4 akumulátorů. Pro tyto účely jsou však vhodné.

2 ks 120Ah akumulátorů v sadě se spojují též dodávanou propojkou do série pro získání napětí 24V, které je vhodnější než pouze 12V.
Kapacita akumulátorů je dostatečná pro zapnutou lednici, pohodlné večerní sledování televize, večerní svícení LED žárovkami, nabití mobilu/tabletu či příležitostnou práci na notebooku. Dost energoe tak zůstane i pro občasný provoz domácích/zahradních el. nástrojů. Přes týden je dostatek energie pro napájení alarmu, wi-fi routeru apod.

Dva kvalitní solární panely Amerisolar s celkovým výkonem 560Wp s garancí výkonu 30 let jsou pomocí jejich vlastních kabelů spojené sériově a spolu s akumulátory se připojují k dodávanému velmi kvalitnímu MPPT regulátoru EPsolar XTRA 20A, který zvyšuje účinnost systému min. o 30%.

Pro ochranu baterií je součástí 300A pojistka, která se instaluje přímo na + terminál baterie. Pro chranu celého systému proti atmosferickému přepětí dodáváme svodič přepětí. Ten se instaluje mezi solární panel a regulátor.
Součástí sestavy je také prověřený výkonný 2kW měnič na 230Vac s čistým průběhem sinusovky. Zvládne tak vysoké rozběhové proudy např. lednice a je vhodný i pro motorové zátěže.
Pro možnost plného výkonu je součástí sestavy také DC kontaktor, který je ovládán regulátorem tj. hlídá nízký stav baterie a spíná okruh mezi baterií a měničem.

Sada neobsahuje:

  • Solární kabel potřebné délky pro propojení solárních panelů s regulátorem
  • Střešní držák, který lze tak lépe nahradit v případě jiného typu umístění
  • Drobný elektroinstalační materiál

Schéma zapojení:


Elektrárna vyrobí v bezoblačném dni kolem 2kWh el. energie, která stačí na běžný provoz chaty nebo si lze tuto energii představit tak, že 2kW boiler bude ze slunce nahříván po dobu jedné hodiny. Za jeden rok Vám elektrárna vyrobí ze slunce zhruba 480kWh el. energie.

Odpovědi na technické otázky naletnete v technické podpoře.

Parametry
Značka
Výrobce: GWL/POWER
Výrobce: GWL/POWER
Upřesnění typu: Sestava
Technické detaily
Tvar výstupního napětí: sinus
Napájení
Výstupní napětí (V): 230
Výstupní výkon (W): 2000

Dokumenty a přílohy k produktu Solarní elektrárna GWL/POWER OffGrid 2000

Nejsou vloženy žádné přílohy.

Vývoj ceny produktu

Logistické parametry

  • Hmotnost: 38.2 kg
  • Šířka: 53 cm
  • Výška: 4 cm
  • Hloubka: 25.5 cm
  • Objem: 0 cm3
  • Počet: 1 ks
Odhlásit se?

Jste si jisti?

Nebudete moci objednávat zboží ani neuvidíte vaše ceny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace