Vyhledávání


Technická podpora -> WiFi / LAN -> MikroTik

Hardware (RouterBoard) Software (MikroTik OS)

Více informací o struktuře technické podpory i4wifi, jak funguje, co od ní očekávat, jaké jsou podmínky, se dozvíte na této stránce.
Více informací o mimozáručním servisu, ceníku servisních a administrativních prací, ekologické likvidaci, postupech na zjištění přepětí, se dozvíte na této stránce.

Naposledy přidané články:

Mikrotik používá SFP a SFP+ porty, které jsou určené pro optické miniGBIC moduly. SFP porty jsou většinou kompatibilní pouze s Gbps moduly. SFP+ jsou určené pro 10 Gbps moduly, ale některé jsou i zpětně kompatibilní s Gbps moduly. Na wiki Mikrotik je k dispozici kompatibility list, kde je přehledně zanesena podpora jednotlivých modulů i zařízení.

V tomto případě je potřeba změnit verzi rozhraní tak, aby Mikrotik modem detekoval. Změnu provedete ve winboxu nebo ve webovém rozhraní v záložce: System -> RouterBoard -> USB -> Type: USB Type A -> Mini PCIe -> OK. Modem se pak objeví v záložce Interface List -> LTE. Další nastavení najdete na Wiki Mikrotik.

 

Dnes bylo oznámeno prolomení zatím nejrobustnějšího šifrování ve Wi-Fi sítích - WPA2 útokem KRACK, který bez aktualizovaného firmwaru postihuje prakticky všechny výrobce.
Jelikož tato chyba nebyla objevena hackrem, který by začal chybu zneužívat, bylo oznámení řízené a výrobci tak měli určitý náskok chybu u svých zařízení opravit.
Šifrování WPA2 naštěstí nepatří mezi obvyklé způsoby ověřování klientů v sítích WISP, ale třeba u jednotek UniFi je již časté a v domácích nebo firemních sítí obvyklé.

Zatímco zařízení od Mikrotiku touto chybou nejsou postižené pokud již používátet RouterOS v6.39.3, v6.40.4 a v6.41rc a jednotky UniFi s firmware v3.9.2 (ke stažení), mají ostatní výrobci dosud svoje zařízení zranitelná. Routery Turris Omnia budou aktualizovány automaticky vzdáleně.

   ....(více).

RouterOS Mikrotik plně podporuje sítě IPv6V tomto odkazu najdete další infomace k podpoře IPv6. 

 

Zobrazit vše (37)